PROGRAM WYMIANY JET_JAPONIA! - ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI

Trenerko, Trenerze! 
Otwieramy po raz kolejny wraz z Ambasadą Japonii nowy nabór do programu JET!

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapraszamy do wzięcia udziału w programie JET - ogłoszonym przez Ambasadę Japonii w Polsce dla trenerek i trenerów piłki siatkowej.

Wydział Trenerski wraz z Pionem Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybierze spośród wszystkich nadesłanych wniosków cztery kandydatury i przedstawi je zaprzyjaźnionej Ambasadzie Japonii na początku kwietnia.
Na roczny, płatny staż zostaną zaproszone przez stronę japońską dwie osoby - pobyt rozpocznie się w sierpniu 2024 r. (wylot do Japonii planowany jest 3 sierpnia 2024 r.)

Prosimy o zapoznanie się z warunkami koniecznymi do spełnienia.
Zapraszamy do kontaktu!
redakcja@trenerzypzps.pl
Dokumenty można przysyłać do dnia 31 marca 2024 roku na adres redakcji.


Polski Związek Piłki Siatkowej wraz z Ambasadą Japonii w Polsce pragną zaprosić ponownie do udziału w programie międzynarodowej wymiany JET (The Japan Exchange and Teaching Programme).
Film promujący, jak i ogólne informacje dotyczące samego programu znajdują się w załączeniu (język angielski).

Dla kogo przeznaczony jest JET?:

W tej odsłonie poszukiwana jest trenerka lub trener z zapałem i dobrym podejściem do pracy z dziećmi - płeć i stan cywilny nie są ograniczające. Dodatkowym wymaganiem jest doświadczenie zawodnicze oraz trenerskie (możliwe do udokumentowania). Osoba zgłaszająca się obowiązkowo powinna posługiwać się językiem angielskim - język japoński będzie mile widziany, ale nie jest warunkiem niezbędnym do spełnienia. Ze względu na miejsce pobytu (w przypadku wyjazdu na wyspę Hokkaido), konieczne - i przede wszystkim ułatwiające przemieszczanie się - jest posiadanie prawa jazdy. Zgłaszający się do programu nie może być karany.
Trenerka bądź trener będą zaproszeni na roczny (maksymalnie pięcioletni), płatny pobyt do miasta HIGASHIYAMA na wyspie Hokkaido (kod lokalizacji do wpisania w formularzu to A01) lub do miasta Himeji w prefekturze Hyogo (kod lokalizacji E28). W tym roku uczestnicy mają do wyboru dwie lokalizacje.

Miasto Higashiyama na Hokkaido (kod lokalizacji do wpisania w formularzu to A01) - planowany pracodawca to samorządowa Komisja ds. Edukacji - praca głównie jako trener grup młodzieżowych, uczniów gimnazjum oraz amatorskich zespołów dorosłych.

Miasto Himeji w prefekturze Hyogo (kod lokalizacji E28) - planowany pracodawca to żeńskie liceum i gimnazjum Himeji International School - praca głównie w charakterze instruktora siatkówki.

Dodatkowo trenerka, bądź trener mogą zostać zaangażowani w projekty związane z wychowaniem fizycznym, nieograniczonym tylko do naszej dyscypliny. Wszystko odbywa się pod patronatem japońskiego Ministerstwa Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii.

WAŻNE: Dokumenty w języku angielskim, konieczne do wypełnienia, które otrzymaliśmy od Ambasady Japonii znajdują się w załączniku - dodatkowo należy przygotować list motywacyjny i referencje (także w języku angielskim). Prosimy o czytelne wypełnienie zgłoszeń - najlepiej komputerowo.

Zapraszamy: redakcja@trenerzypzps.pl.
Uzupełnione wnioski prosimy przesyłać na nasz adres e-mail do dnia 31 marca 2024 r.!

Spośród nadesłanych zgłoszeń Wydział Trenerski PZPS wyłoni cztery kandydatury, które zgłosi do Ambasady Japonii w Polsce na początku kwietnia bieżącego roku. Wybrane osoby zostaną zaproszone bezpośrednio na dalsze rozmowy do siedziby Ambasady. Wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni nastąpi planowo na początku sierpnia.

DOŁĄCZ DO PROGRAMU JET!

Powodzenia,
Redakcja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją trenera Jakuba Kreboka dotyczącą udziału w programie JET. Link do publikacji i nagrań znajdą Państwo TUTAJ.


Pliki do pobrania