Zdzisław Gogol

Przewodniczący Wydziału Trenerskiego PZPS. Wychowanek Stali Stocznia Szczecin. Trener i pedagog w MMKS „MARATON” Świnoujście, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Przede wszystkim związany ze szkoleniem grup młodzieżowych, zarówno na poziomie regionalnym, jak i centralnym. Współtwórca ośrodków szkoleniowych w Świnoujściu, Policach, czy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Trener reprezentacji młodzieżowych (m.in. złoto w Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w 2005r.), SMS-u Spała, SMS-u Świnoujście, SMS-u Police. Członek Zarządu PZPS.

Jarosław Bodys

Wykładowca AWF Katowice, trener piłki siatkowej, głównie związany z żeńskimi zespołami na wszystkich szczeblach rozgrywek. Prowadził m.in. MKS Dąbrowę Górniczą, KSZO Ostrowiec, KS Jastrzębie Borynia czy PLKS Pszczynę. Ostatnie lata poświęcił pracy z grupami młodzieżowymi na Śląsku jako koordynator szkolenia w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu. Przewodniczący Rady Trenerów Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. W 2021r. został wybrany na drugą kadencję do Wydziału Trenerskiego PZPS.

Dariusz Daszkiewicz

Wychowanek Lechii Tomaszów, trener wszystkich kategorii wiekowych, w tym grup młodzieżowych na poziomie reprezentacyjnym (m.in. ME 2005), także w spalskim SMS-ie. Szkoleniowo przez lata związany z kieleckim klubem (Fart Kielce – awans od II ligi do PLS), przez rok prowadził żeński zespół pierwszoligowy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Współpracuje trzeci sezon z LUK Politechniką Lublin (awans do PLS). Od 2021 w Wydziale Trenerskim PZPS.

Marian Kardas

Były zawodnik i multimedalista polskich i niemieckich zespołów ekstraklasowych, reprezentant kraju. Po długiej karierze zawodniczej został szkoleniowcem (początkowo grup młodzieżowych) w klubach niemieckich jak i polskich. Asystent Andrzeja Niemczyka w żeńskiej reprezentacji Polski. Wiele lat związany z bydgoską Delektą, a od 2017r. prowadzi pierwszoligowy zespół z Wrześni. W Wydziale Trenerskim PZPS od 2021r.

Krzysztof Kozłowski

Były zawodnik GKS Górnik/Glinik Gorlice, od 1976r. trener grup młodzieżowych i seniorów w Gorlicach, wychowawca młodzieżowych reprezentantów Polski. Sędzia piłki siatkowej. Współzałożyciel Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej, a od roku 2003 jego Prezes. Od 2000r. członek Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W latach 2004-2012 (dwie kadencje) członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w którym pełnił funkcje wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Wydziału ds. Młodzieży. Obecnie wchodzi w skład Wydziału Trenerskiego PZPS.

Wiktor Krebok

Trener klasy mistrzowskiej zarówno męskich, jak i żeńskich zespołów na wszystkich szczeblach rozgrywek (m.in. Włókniarz Bielsko-Biała, Beskid Andrychów, BKS Stal Bielsko-Biała, GKS Jastrzębie), zdobywca wielu medali Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Jako asystent Huberta Wagnera, sięgnął z męską drużyną narodową po srebrny medal Mistrzostw Europy (1983). W latach dziewięćdziesiątych prowadził męską reprezentację Polski, z którą awansował na Igrzyska Olimpijskie w Atlancie. Pełnił m.in. funkcje: wiceprezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, wicedyrektora i później dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, wiceprezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Od 1993 roku mocno zaangażowany w szkolenie w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Za zasługi otrzymał Złotą Honorową Odznakę PZPS, czy też Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Włodzimierz Kurek

Wychowawca i trener piłki siatkowej, absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Od lat związany trenersko przede wszystkim z regionem łódzkim. W swojej pracy szkoleniowej z sukcesami prowadził męskie młodzieżowe grupy m.in. Resursy Łódź i Wifamy Łódź (do chwili obecnej). Ma w swoim dorobku medale i osiągnięcia w seniorskich rozgrywkach z takimi klubami jak Jastrzębie Borynia i Skra Bełchatów. Współtworzył – najpierw na szczeblu regionalnym, a później centralnym – siatkówkę plażową w Polsce. Prowadził seniorską reprezentację Polski w tej dyscyplinie. Spod jego skrzydeł wyszło wielu znakomitych siatkarzy zarówno halowych jak i plażowych, w tym reprezentantów naszego kraju. Kolejną kadencję pełni funkcję Przewodniczącego Rady Trenerów w ŁWZPS-ie, a także wspiera merytorycznie Wydział Trenerski PZPS.

Roman Palacz

Doktor nauk medycznych i n. o zdrowiu, wychowawca, trener klasy mistrzowskiej, przede wszystkim męskich zespołów młodzieżowych i seniorskich (także na poziomie PLS). Związany z nyską siatkówką. Podczas swojej wieloletniej pracy trenerskiej wyszkolił wielu znakomitych zawodników, w tym reprezentantów kraju. Był pierwszym trenerem Bartosza Kurka. W pracy dydaktycznej związany ze szkoleniem w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, na szczeblu akademickim, jak i na konferencjach dla trenerów. Zasłużony promotor piłki siatkowej, od 2021r. współpracuje z Wydziałem Trenerskim PZPS.

Bartłomiej Piekarczyk

Wychowanek BBTS Bielsko-Biała. Trener młodego pokolenia, zawodowo związany z klubem BKS Bielsko-Biała, początkowo jako asystent (m.in. Tore Aleksandersena), od 2018r. jako pierwszy szkoleniowiec. Prowadzi polską młodzieżową kadrę kobiet U-21 (2022) oraz jest asystentem Stafano Lavariniego w pierwszej żeńskiej reprezentacji. W Wydziale Trenerskim PZPS od 2021r.

Sławomir Robert

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener piłki siatkowej i menedżer sportu. Związany z regionem łódzkim (medalista MP z grupami młodzieżowymi Wifamy Łódź), a przede wszystkim ze szkoleniem centralnym. Miał duży wkład w rozwój polskiej siatkówki plażowej i początek jej sukcesów na arenach Europy i świata. Wyszkolił znakomitych siatkarzy, szczególnie w kategoriach młodzieżowych, w tym obecnych seniorskich reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Wspiera od lat Wydział Trenerski PZPS.

Monika Gorzewska - sekretarz Wydziału